به وب سايت اطلاع رساني فرمانداري آبدانان خوش آمديد.
دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧
عناوين
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
نظرسنجی
عملكرد فرمانداري آبدانان را چگونه ارزيابي مي كنيد؟

عالي
خوب
ضعيف

اخبار > برگزاری نشست هم اندیشی شهردار و شورای شهر آبدانان با رسانه ها


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست هم اندیشی شهردار و شورای شهر آبدانان با رسانه ها

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آبدانان _ با حضور شهردار ، شورای شهر و جمعی از رسانه های فعال شهرستان آبدانان ا ، نشست هم اندیشی با رسانه ها در دفتر شورای شهر آبدانان تشکیل شد.
سید حرمت موسوی ریاست شورای اسلامی شهرآبدانان با عرض خیر مقدم به اصحاب رسانه گفت: در شورای پنجم همراه با رسانه های شهرستان قصد فعال نمودن خبر و اطلاع رسانی را داریم.
رئیس شورای شهر آبدانان در مورد انتخاب و معیاری که آقای هادی زاده بعنوان شهردارآبدانان انتخاب شد گفت : مردم داری،انضباط اداری،تخصص و برنامه هایی که جهت توسعه و پیشرفت شهر آبدانان دادند، دلیل انتخاب ایشان بود.
وی با بیان اینکه شهرداری از جنس خود شهرداری توسط اعضا شورای برای مردم انتخاب شده است ، افزود:شعار ما ارتقاء منزلت شورای شهر به نهاد مدنی که در عمق قانون وجود دارد و رفع مشکلات عمده آبدانان در حوزه اجرایی هست.
رئیس شورای شهر آبدانان اظهارداشت:اولویت شوراها ارتباط مستمر با مردم ،شفاف سازی و نهادینه کردن ارتباط قشرهای مختلف مردم با اعضای شورا و شهردار است.
رئیس شورای شهر آبدانان به قانون حمایت از مناطق جنگی اشاره و اضافه کرد: در ماده 112 قانون حمایت از مناطق جنگی در قانون پنج ساله ششم، 25 درصد حقوق کارمندان مناطق جنگی افزایش می یابد، اما شهرستات آبدانان از این حق بی بهره مانده است.
موسوی مقدم بیان کرد:50 سند مختلف از حضور مردم شهرستان آبدانان در دوران دفاع مقدس و دلایل محکم جهت بهره مندی مردم از مزایای این ماده قانونی با هماهنگی نماینده حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و فرماندار آبدانان به استاندار ارائه تا با مدیران کلان کشوری و ستاد کل نیروهای مسلح رایزنی تا مردم شهرستان از حق خود بهره مند شوند.
رییس شورای شهر آبدانان اظهار کرد: وجود فرودگاه نظامی درآبدانان، سایت و سامانه های دفاعی، بیش از 13 مورد بمباران هوایی و تقدیم دهها شهید و جانباز، انهدام چندین تیم نفاق در آبدانان و شهادت تعدادی از نیروهای مخلص توسط آنان، حضور یگان هایی از ارتش درحومه آبدانان درسال های اول جنگ تحمیلی، بهره مندی پرسنل پدافند هوایی از مزایای مناطق جنگی طبق مستندات تنها بخشی از اسناد موجود در این خصوص است.
وی با اشاره به عدم بهره مندی 7 هزار بیمه شده همگانی شهرستان از خدمات درمانی کلینیک ها و مطب های خصوصی دامه داد: در نشست اخیر اعضای شورای شهر و شهردار آبدانان با استاندار ایلام، با بیان این مشکل و عدم زیر ساخت های لازم در درمانگاه شهرستان خواستار رفع این مشکل شدیم.
موسوی مقدم اضافه کرد: استفاده و بهره مندی مردم از تمامی مراکز درمانی حق مردم است و شورای شهر به عنوان نماینده تام الاختیار مردم از حقوق آنها دفاع خواهد کرد.
شهردار آبدانان نیز در این نشست گفت :رسانه باید پیشنهاد بدهد و انتقاد سازنده کند و نباید مسئولی درحاشیه امنیت باشد که از انتقادات سازنده و پیشنهادات مصون باشد اما باید رسانه ها هم دقت کنند از تخریب دیگران پرهیز کنند و رسانه ها می توانند امید را به شهر بازگردانند.
وی ، از تدوین برنامه کوتاه مدت میان مدت و بلندمدت برای آبدانان خبر داد وگفت ما اکنون در آغاز راه و به سرعت در حال انجام پروژه های عمرانی هستیم.
هادی زاده تصریح کرد: از زمان انتصاب اینجاب بعنوان شهردار آبدانان تاکنون توانسته ایم 66000متر مربع آسفالت معابر ؛ 32000هزار متر مربع زیرسازی معابر و 880متر مربع جدول گذاری انجام بدهیم .
شهردار آبدانان با اشاره به کاره های انجام شده در خصوص برنامه های در دست اقدام گفت : خرید درختان مثمر و گل به مبلغ 35میلیون تومان ؛ خرید المان پرچم 45متری ؛ خرید تلویزیون شهری , سروسامان دادن به پارک انفال ؛ پارک محله ای هزاردر وپل اخر خیابان هزاردر در محله بهار . از جمله کارهای در حال اجرا و یا در دست اقدام هستند .
وی افزود : برای جاده ورودی شهر تا روبرو پایگاه پدافند هوایی که به جاده سلامت معروف شده برنامه های ویژه ای خواهیم داشت تا در کمتر از یک سال تحول در این جاده قابل لمس باشدو ورودی شهر نمایای زیبایی بگیرد.
در پایان این جلسه میرزا زاده ، حاجی زاده و زرین زاده از اعضای شورای شهر در خصوص اهمیت توجه به جایگاه رسانه و مشکلات شهر و شهرداری مطالبی را ارائه کردند.


٠٩:٤٢ - سه شنبه ٣ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٧٦٧    /    تعداد نمایش : ١٣٨خروج