به وب سايت اطلاع رساني فرمانداري آبدانان خوش آمديد.
دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧
عناوين
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
نظرسنجی
عملكرد فرمانداري آبدانان را چگونه ارزيابي مي كنيد؟

عالي
خوب
ضعيف

اخبار > جلسه کمیته بسیج ملی تغذیه سالم در شهرستان آبدانان


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه کمیته بسیج ملی تغذیه سالم در شهرستان آبدانان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آبدانان _ جلسه کمیته سند ملی تغذیه به ریاست مرادخانی معاون فرماندار آبدانان وبا حضور سایر اعضا ءامروز صبح در محل کمیته امدادحضرت امام (ره) شهرستان آبدانان تشکیل شد.
مرادخانی معاون فرماندار آبدانان امروز صبح در جلسه کمیته سند ملی تغذیه و امنیت غذایی شهرستان آبدانان افزود: اساسی ترین نیاز انسان نیاز فیزیولوژیکی می باشد ، مواد غذایی که مصرف می کنیم به چند گروه شامل قندها ، چربیها ، هیدرات های کربن و ... تقسیم می شوند که در تامین انرژی ، رشد و سلامت انسان موثر می باشند .
وی با اشاره به سند ملی تغذیه و امنیت غذایی؛ افزود : در این کمیته، برنامه های عملیاتی و اجرایی اداره ها در زمینه بهبود تغذیه آحاد جامعه به صورت یکپارچه، همه جانبه و با همکاری بین بخشی و مشارکت مردم مورد پیگیری خواهد گرفت.
معاون فرماندار در ادامه با تاکید بر اینکه باید درست مصرف کردن در جامعه نهادینه شود اذعان داشت هدف اصلی کمیته ملی تغذیه ، تغذیه مناسب ، صحیح و جلوگیری از سوء تغذیه و بیماریهای مختلف است و باید برای تولید و تغذیه مناسب برنامه ریزی نمود و فرهنگ استفاده صحیح از مواد غذایی را ترویج داد.
مرادخانی همچنین در خصوص اصلاح الگوی مصرف و نقش آن در سلامت جامعه گفت: اصلاح الگوی تغذیه یکی از مسائل اساسی امروز است که به کاهش بیماری های غیرواگیر کمک شایانی میکند لذا در این خصوص باید آموزش اقشار مختلف جامعه مورد توجه قرار گیرد.
در ادامه حاضرین درجلسه پس از بحث و تبادل نظر جهت اجرای بهتر برنامه ها بمناسبت بسیج ملی تغذیه پیشنهاداتی ارائه دادند که مصوباتی به دنبال داشت.


١٣:٣٧ - يکشنبه ١٧ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٦٨٦    /    تعداد نمایش : ٩٢خروج