به وب سايت اطلاع رساني فرمانداري آبدانان خوش آمديد.
چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧
عناوين
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
نظرسنجی
عملكرد فرمانداري آبدانان را چگونه ارزيابي مي كنيد؟

عالي
خوب
ضعيف

اخبار > جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان آبدانان برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان آبدانان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آبدانان _ جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان آبدانان به ریاست عسگری فرماندار آبدانان و با حضور ابراهیم سبزواری رئیس دادگستری ؛فرماندهی انتظامی شهرستان ،مدیر امور منابع آب و سایر اعضاء در محل فرمانداری برگزار گردید.
مجید عسگری فرماندار آبدانان اظهارداشت: منابع آبی به عنوان مهم ترین عامل توسعه پایدار تلقی می شوند و با صیانت از این منابع ارزشمند باید با نگاه منطقی مشکلات را حل کنیم.
نماینده عالی دولت با تاکید بر اینکه مدیریت و ترویج فرهنگ استفاده مطلوب و صحیح از این عطیه الهی مختص یک دستگاه نیست افزود: در شرایطی که تقریباً در همه جای کشور با بحران کم آبی مواجه هستیم همه دستگاههای اداری و اجرایی شهرستان جهت حفاظت از منابع حیاتی باید بسیج شوند.
فرماندار ابدانان با تأکید بر آگاهی بخشی به مردم جهت صرفه جویی در مصرف آب گفت: باید فرهنگ صحیح مصرف منابع آب به مردم آموزش داده شود.
در پایان وی بر لزوم مدیریت مناسب برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه ها توسط کارخانه ها و جلوگیری از تغییر مسیر سیلاب ها تاکید کرد.
در ادامه رئیس دادگستری شهرستان آبدانان گفت: مدیریت آب و صیانت از این منابع وظیفه تمام افراد و دستگاه‌های اجرایی شهرستان است.
سبزواری افزود: به دلیل محدودیت منابع، آب‌های سطحی و زیرزمینی موجود را بایستی به‌خوبی شناسایی کرد و بهره‌برداری از آن‌ها به‌صورت برنامه‌ریزی‌شده و دقیق صورت گیرد.
رییس اداره امور آب شهرستانهای دره شهر و آبدانان گزارشی از وضعیت منابع آب و دستو کار جلسه ارایه داد.
وی به چالش های کم آبی اشاره نمود و گفت: امروز بحث تولید و توزیع آب مطرح نیست بلکه بحث مدیریت صحیح منابع آب مطرح است که باعث حفظ منابع آبی خواهد شد.
در پایان، سایر اعضاء شورای حفاظت منابع آب شهرستان ابدانان، نظرات و پیشنهادات خود را درباره مسایل پیرامون حفاظت منابع آب بیان کردند.
مهمترین برنامه ها و مصوبات جلسه،بررسی مصوبات جلسه قبل،بحث کارشناسی درخصوص برداشتهای غیرمجاز و تجاوز به حریم و بستر رودخانه ها و برخورد قانونی با متخلفین بود.


٠٢:٢٣ - پنج شنبه ١٠ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٢٦٠٦١    /    تعداد نمایش : ٥٥خروج