به وب سايت اطلاع رساني فرمانداري آبدانان خوش آمديد.
دوشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٧
عناوين
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
نظرسنجی
عملكرد فرمانداري آبدانان را چگونه ارزيابي مي كنيد؟

عالي
خوب
ضعيف

اخبار > جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آبدانان برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آبدانان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آبدانان _در روز چهارشنبه مورخ 30/3/97راس ساعت 9صبح جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به ریاست سیروس مرادحاصلی و با حضوراعضا در محل فرماندار ی شهرستان آبدانان برگزار شد.
سیروس مرادحاصلی فرماندارآبدانان دراین جلسه بیان کرد:آسیب شناسی معضلات اجتماعی ازجمله اعتیاد و مشخص کردن جامعه هدف وارائه آموزش از طریق روشهای فرهنگی،هنری،ورزشی و نهادینه کردن فرهنگ مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر ازضروریتهایی است که باید به مضرات آن درجامعه توجه جدی داشته باشیم .
فرماندار آبدانان افزود : امروزه مدرسه يكي از محيط‌هاي بسيار مناسب براي ايجاد و تقويت فرهنگ پيشگيري از اعتياد مي‌باشد و افزود مهار آسيب‌هاي اجتماعي در سه فضاي خانواده، مدرسه و محله بايد مورد توجه قرار گيرد، در واقع محيط مدرسه اولين حلقه اقدامات پيشگيري بوده كه سبب مي‌شود باورها و نگرش‌ها به درون خانواده و سپس از خانواده به محلات هم تسري يابد.
مرادحاصلی معتادان را افرادی گرفتار و بیمار درد اعتیاد دانست و افزود: نگاه عمومی جامعه به فرد معتاد باید از حالت فعلی به حالت بیمار تغییر کند تا این افراد بتوانند به راحتی به جامعه، کار و کانون گرم خانواده خود بازگردند.
وی با اشاره به نامگذری 26ژوئن (پنجم تیرماه) به عنوان روز جهانی مبارزه با مواد مخدر از سوی سازمان ملل متحد، اظهار داشت: امسال به همین مناسبت برنامه هایی با رویکرد فرهنگی در سطح شهرستان آبدانان برگزار خواهد شد.
رئس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آبدانان تصریح کرد : اقدامات مناسبي در حوزه پيشگيري انجام شده است و برگزاري دوره هاي آموزشي مختلف براي دانش آموزان ،دانشجويان ،مددجويان كميته امداد و بهزيستي و همچنين ساير اقشار جامعه انجام شده و ادامه اين روند در دستور كار قرار دارد .
در این جلسه هریک از اعضای حاضر به ارائه گزارش و برنامه های پیشنهادی خود در هفته مبارزه با مواد مخدر پرداختند.


١١:٠١ - چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٢٦٦٩٢    /    تعداد نمایش : ٢٢خروج