به وب سايت اطلاع رساني فرمانداري آبدانان خوش آمديد.
سه شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٧
عناوين
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
نظرسنجی
عملكرد فرمانداري آبدانان را چگونه ارزيابي مي كنيد؟

عالي
خوب
ضعيف

اخبار > تشکیل جلسه شورای فرهنگ عمومی در شهرستان آبدانان


  چاپ        ارسال به دوست

تشکیل جلسه شورای فرهنگ عمومی در شهرستان آبدانان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آبدانان _ جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آبدانان با حضور امام جمعه ؛ فرماندار وکلیه اعضا شورا در دفتر امام جمعه شهرستان آبدانان برگزار شد.
در ابتدا، سهراب کمری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به قرائت دستور جلسه " پرداخت و در ادامه گزارشی از عملکرد و اقدامات شورای فرهنگ عمومی در سال گذشته در آبدانان ارائه کرد.
سیروس مرادحاصلی فرماندار شهرستان آبدانان در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اخلاق را محور و اساس فرهنگ ملی و اسلامی کشور دانست و گفت: جلسات شورای فرهنگ عمومی به عنوان بالاترین نهاد سیاست گذار فرهنگی شهرستان می تواند تاثیرات بیشتری در شهرستان داشته باشد و یکی از اصول مهم فرهنگ ما را اخلاق تشکیل می دهد و همه ما باید تلاش کنیم تا به حاکمیت اخلاق در جامعه کمک کنیم و در این مسیر قدم برداریم.
وی افزود: خروجی جلسات شورای فرهنگ عمومی بایستی طوری باشد که ما در جامعه اثار و برکات آن را در کمتر کردن آسیب های اجتماعی و سبک زندگی اسلامی و پیشگیری از معضلات شاهد باشیم.
فرماندار آبدانان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص گرامیداشت یاد شهدا، اظهار کرد: زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا کم تر از شهادت نیست و شایسته است این امر از سوی همه آحاد مردم جدی گرفته شود
نماینده عالی دولت در شهرستان آبدانان با اشاره به اینکه برگزاری یادواره بزرگ 217 شهید والامقام شهرستان حرکت فرهنگی شایسته ای در این شهرستان است، و باید این ارزشهای دفاع مقدس را به نسلهای بعدی انتقال دهیم .
حجت الاسلام حاجیلری فرهنگ را زیربنای توسعه در جوامع عنوان نموده و افزودند: برای توسعه ی کشورها و جوامع در بخش های مختلف اقتصادی و غیر اقتصادی، توسعه ی فرهنگی امری ضروری و اجتناب ناپذیر است و مردم باید به این نکته واقف باشند که با توسعه ی فرهنگی به معنای عام آن و در زمینه های مختلف فرهنگی است که می توان به قله های پیشرفت و توسعه دست یافت و در این راه مردم نقش اصلی و اساسی را برعهده دارند و عامل اصلی توسعه ی فرهنگی محسوب می شوند.
امام جمعه آبدانان با اشاره به برگزاری یادواره 217شهید شهرستان افزود: همه ما به شهدا و خانواده آنان مدیون هستیم و باید در حفظ جایگاه شهید و شهادت بکوشیم و برگزاری این گونه یادواره ها بسیار ارزشمند خواهد بود.


١٣:١١ - چهارشنبه ١٣ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٢٦٨٤٣    /    تعداد نمایش : ٤٨خروج